ردیاب شخصی ارزان قیمت دستگاه ردیاب ردیاب شخصی مخفی ردیاب مخفی ردیاب مخفی خودرو انواع ردیاب

به گزارش سایت ایران جی پی اس ، برای خرید ردیاب خودور و یا ردیاب شخص علاوه بر ابعاد و نوع کاربری و دیگر ویژگی هایی که در مطالب قبل ذکر شد باید به مشخصات فنی مانند :  تراشه gps ، تراشه gsm ، پردازنده مرکزی  توجه کرد.حال در این مقاله میخواهیم قبل از خرید ردیاب خودرو مقداری در مورد جزئیات فنی این ردیاب ها صحبت کنیم و شما را بیشتر با آنها آشنا نماییم.

هسته مرکزی و اصلی این ردیاب شامل سه قطعه مهم میباشد

۱٫ تراشه gps

۲٫ تراشه gsm

۳٫ پردازنده مرکزی

۱٫ تراشه gps

این تراشه بوسیله آنتن های داخلی یا خارجی دستگاه (بسته به مدل ردیاب خودرو) اطلاعات موقعیت خودرو را از ماهواره های جی پی اس دریافت مینماید و آنها را به پردازنده مرکزی ارسال مینماید. انواع تراشه های Gps توسط شرکت های مختلف تولید میشوند.

این تراشه های جی پی اس کاربردهای فراوانی دارند. خیلی از دستگاه های الکترونیکی مانند موبایل، رهیاب، ردیاب، ساعتهای هوشمند و غیره مجهز به این تراشه ها میباشند. تراشه ای که در ردیاب خودرو بیشتر از آن استفاده میگردد تراشه Sirf میباشد که کارایی بسیار خوبی برای این دستگاه ها دارد. این تراشه ها در شرکت SIRF Technology واقع در کالیفرنیای آمریکا تولید میگردد و به تولیدکننده های دستگاه های الکترونیکی مختلف در سراسر دنیا صادر میگردد.

۲٫ تراشه gsm

این چیپ به زبان ساده کار یک موبایل را انجام میدهد. یک یا دو سیمکارت باید داخل آن قرار گیرد سپس بوسیله این تراشه میتوان تماس دریافت یا ارسال کرد، پیامک دریافت و ارسال کرد و همچنین در برخی از آنها امکان استفاده از سرویس gprs سیمکارت نیز فراهم است و میتوان بوسیله اینترنت سیمکارت اطلاعات ارسال و دریافت نمود. تراشه های gsm توسط شرکنهای مختلفی تولید میگردند که کارکرد اکثر آنها مشابه میباشد.

۳٫ پردازنده مرکزی

این پردازنده که یک میکروچیپ میباشد ومدیریت کارکرد دستگاه ردیاب را به عهده دارد و معمولا توسط شرکت تولید کننده ردیاب خودرو تولید و برنامه نویسی میگردد و هر ردیاب را از ردیابهای دیگر شرکتها متمایز میگرداند. در این پردازنده تنظیمات مختلف از جمله اینکه اطلاعات ردیابی به کجا ارسال گردد، چگونه ارسال گردد، هر چند ثانیه یا دقیقه ارسال گردد، تعریف سرعت غیر مجاز، محدوده های جغرافیایی و دیگر امکانات ردیاب تعریف میگردد. یک سری از شرکتها که اعتبار چندانی ندارند برای تولید ردیاب خودرو این پردازنده ها را نیز از شرکتهای دیگر خریداری کرده و عملا میتوان گفت که آنها فقط کار مونتاژ را انجام میدهند و معمولا کیفیت ردیابهای این شرکتها بسیار پایینتر از شرکتهای اصلی میباشد و تشخیص اصل یا غیر اصل بودن ردیابها نیاز به شناسایی انواع این پردازنده ها دارد.

منبع : https://www.irgpstracker.com/%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%85-%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%88-%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D8%AE%D8%B5/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *