بهترین ردیاب خودرو قیمت مسیریاب خودرو بهترین مارک ردیاب خودرو بهترین gps برای خودرو قیمت انواع ردیاب خودرو ارزانترین ردیاب خودرو

به گزارش سایت پیشگامان صنعت طاها ، همان طور که گفته شد یکی از رایج ترین ردیاب ها ، ردیاب خودرو است.به دلیل پیشگیری زا سرقت ماشین ها ، دستگاه ردیاب خودرو بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.با بهره گیری از این این ردیاب می توان به طور دقیق از موقعیت مکانی دقیق خودرو آگاه شد و همچنین با استفاده از ردیاب خودرو می توانیم  تعیین موقعیت خودرو یا AVL ، مدیریت ناوگان خودرویی یا FMS ، سیستم ارتباط دوطرفه یا SCAD به راحتی شناسایی کنیم.

یکی از گسترده ترین راهکارهای استفاده از ردیابی ماهواره ای اشیاء ،ردیابی خودرو است که مدیریت دقیق ناوگان خودرویی را میسر می سازد. این ردیاب‌ها بر حسب نیاز و روش استفاده‌ی آن در مدیریت ناوگان خودرویی، دارای نسل های متعدد محصولات اعم از سخت افزار و نرم افزار می باشند.

۱-تعیین موقعیت خودرو یا AVL :

این نسل در واقع ابتدایی ترین نوع استفاده از راهکار ردیابی ماهواره ای اشیاء در خودورها می باشد .در این روش تنها به تعیین موقعیت و اطلاعات کلی خودرو پرداخته می شود و گزارشات متنوعی از زمان و مکان تردد و اطلاعات محدودی از عملکرد خودرو مانند روشن و خاموش بودن آن قابل ارائه به علاقمندان می باشد.

۲-مدیریت ناوگان خودرویی یا FMS :

این روش، همان ویژگی های سیستم AVL را دارد به علاوه اینکه اطلاعات تکمیلی از خودرو استخراج و برای مرکز کنترل ارسال می شود. از متداول ترین اطلاعات عملکرد می توان به پارامترهای عملکرد موتور خودرو مانند میزان مصرف سوخت ،دمای موتور و یا حتی فشار روغن موتور اشاره نمود که این اطلاعات و یا پارامترها یا از واحد کنترل الکترونیکی خودرو(ECU ) دریافت و برای مرکز کنترل ناوگان ارسال می شود و یا می توان برای استفاده از ویژگی های این روش در خودروهایی که واحد کنترل الکترونیکی وجود ندارد از سنسورهای متنوعی که برای این منظور تعبیه شده است، استفاده نمود.

۳-سیستم ارتباط دوطرفه یا SCAD:

این سیستم پیشرفته‌تر از سیستم‌های قبلی است. این روش بنا به نیاز ارتباط دوطرفه با ناوگان خودرویی طراحی شده است و کلیه ساختارهای نرم افزاری و سخت افزاری برای این ویژگی طراحی و ارائه شده اند تا مرکز کنترل بتواند علاوه بر دریافت اطلاعات موقعیت و عملکرد ،با ناوگان خودرویی ارتباط صوتی و یا ارسال متن مانند آدرس ،داشته باشد .

۴-مدیریت عملیات :

این سیستم ها در واقع کامل ترین و پیشرفته ترین روش مدیریت ناوگان خودرویی است و ردیابی ماهواره ای بخشی از این سیستم ها محسوب می شوند. در این سیستم ها ارتباط دوطرفه با ناوگان خودرویی وجود دارد به علاوه اینکه ناوگان گزارش عملکرد کارها و امور ارجاع شده را به صورت آنلاین برای مرکز نیز ارسال می نماید.

منبع: http://www.pstaha.com/fa/Article/item/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%20%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA/35/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%20%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8%E2%80%8C%20%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *